Kovo 4 d. Astrofizikos ir fotografijos būrelių moksleiviai vadovaujami mokytojų Vacio Jankaus ir Simonos Umaraitės dalyvavo netradicinėje pamokoje – išvykoje.
Išvykos metu atlikome šias edukacines pažintines veiklas: apsilankėme Jono Vaiškūno Etnografinėje sodyboje, kur susipažinome su mūsų protėvių Saulės stebykla, klausėme paskaitos apie tai kaip žmonės stebėjo dangaus kūnus ir jos pavaizdavo įvairiais piešiniais, raižiniais. Vieninteliame pasaulyje Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje sužinojome apie žmogaus ir žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu, turėjome galimybę pamatyti kosminius ateivius – meteoritus, net pačio jauniausio Čialiabinsko meteorito dalį, pasigrožėti Visatos vaizdais.
Pasikėlę į apžvalgos aikštelę, pasižvalgėme po nuostabias snieguotas Aukštaitijos apylinkes, pasidžiaugėme siaučiančia sniego pūga. Dar pakilę aukščiau pamatėme vieną didžiausių Europoje 80 cm skersmens teleskopą skirtą edukacijoms. Deja šį kartą mums nepasisekė atlikti stebėjimų, nes už kupolo siautė pūga. Tolimesnė mūsų pažintis tęsėsi su Molėtų astronomijos observatorija, kur susipažinome su astronomų veikla, naujausiais mokslo pasiekimais astronomijos srityje, didžiausiu Šiaurės Europos 1.65 m skersmens teleskopu, skirtu žvaigždžių temperatūroms nustatyti naudojant fotometrą, 63 cm skersmens teleskopu padedančiu apskaičiuoti žvaigždžių radialinius greičius bei Maksutovo sistemos 52 cm skersmens teleskopu, kuriuo Lietuvos astronomai ieško asteroidų ir kometų.
Kelionė buvo labai gera, susipažinome ne tik su astronomo specialybe, astronominiais prietaisais ir reiškiniais, bet ir pajutome bei pamatėme kaip keičiasi mūsų nedidelės Lietuvos klimatas, pas mus Šiauliuose kvepia pavasariu, o už Molėtų, Kaldiniuose, gili Žiema.
Astrofizikos būrelio mokytojas Vacys Jankus
Nuotraukos mobiliosios fotografijos būrelio mokytojos Simonos Umaraitė