6 dienų ERASMUS+ projektas Ultimate workshopper baigėsi. Maltoje vykusiame projekte dalyvavo net 9 šalių atstovai – iš Portugalijos , Lenkijos , Austrijos , Graikijos , Bulgarijos , Italijos , Estijos , Maltos ir Lietuvos .
Šis projektas skirtas asmenims, dirbantiems su jaunimu ir siekiantiems susipažinti su įvairiomis fasilitavimo priemonėmis. Sumaniosios inžinerijos būrelio mokytoja Simona Skėrė neabejotinai pagilino žinias ir jau dabar planuoja kaip patobulinti edukacijas ir perteikti šią patirtį kitiems mokytojams.
Fasilitacija yra procesas, kurio metu neutralus asmuo, didindamas grupės darbo efektyvumą tarp visų grupės narių, siekia padėti grupei rasti būdų išnagrinėti, išspręsti problemas ir priimti sprendimus.
Mokymų metu dalyviai susipažino su LEGO Serious Play, Design Sprint technikomis bei mokėsi grafinės fasilitacijos priemonių.
Design Sprint – tai keturių dienų trukmės riboto laiko procesas, kurio metu, pasitelkus kūrybinį mąstymą, sprendžiama konkreti problema ar iššūkis. Tai bendradarbiavimo procesas, kuriame dalyvauja įvairių skyrių, pavyzdžiui, dizaino, vadovų, inžinerijos ir rinkodaros, komandos. Design Sprint yra vertinga priemonė komandoms, norinčioms greitai ir veiksmingai spręsti problemas ir pateikti rinkai naujus produktus bei paslaugas. Tai yra puikus būdas gauti grįžtamąjį ryšį iš naudotojų ankstyvuoju projektavimo proceso etapu.
“LEGO Serious Play” (LSP) – tai fasilitavimo metodika, kurią 1997 m. sukūrė “The LEGO Group”. Ji naudojama kūrybiškam mąstymui, bendravimui ir problemų sprendimui grupėse ir komandose gerinti. LSP remiasi idėja, kad kiekvienas žmogus turi gebėjimą būti kūrybingas, o LEGO kaladėlių naudojimas gali padėti žmonėms išreikšti savo idėjas ir mintis nauju ir kitokiu būdu.
Grafinis fasilitavimas – tai vaizdinių priemonių, pavyzdžiui, piešinių, ikonų, diagramų naudojimas siekiant tikslo. Paprastai grafiką ranka piešia asmuo, vadinamas grafikos fasilitatoriumi, kuris gali kurti grafiką realiuoju laiku renginio metu ir dirbti vienas arba kartu su kitu asmeniu, vadinamu fasilitatoriumi, kuris padeda diskutuoti.
Grafinis fasilitavimas gali būti naudojamas įvairiomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, susirinkimuose, seminaruose, konferencijose ir išvažiuojamuosiuose posėdžiuose.