Erasmus+ jaunimo mainai „Digital Balance“ Šiauliuose

Atgal
Internetas. Visi jį dieviname, tačiau naudojimasis interneto paslaugomis ir šiuolaikinėmis technologijomis, kaip pagrindine socializacijos priemone, tapo nauja paauglių socialinės ir emocinės raidos sritimi, o tai kelia tam tikrų rūpesčių. Ne paslaptis, kad socialinės platformos buvo sąmoningai sukurtos taip, kad kuo ilgiau išlaikytų naudotojų dėmesį, pasinaudojant psichologiniais triukais , susijusiais su mūsų troškimu gauti palaikymą ir atmetimo baime. Štai kodėl gimė „Erasmus+“ projektas „Digital balance“.
 
Šiaulių techninės kūrybos centro komanda, kartu su VšĮ „Begemotas“ liepos 2-11 nusprendė surengti projektą, kurio tikslas – didinti jaunimo atsakomybę ir produktyvumą laiko, praleidžiamo prie ekrano, atžvilgiu. Mokyti vaikus naujų kompetencijų, kad taptų aktyviais visuomenės nariais. Kaip panaudoti STEAM, kuriant realius prototipus ir kaip naudoti internetą – kaip vertingų duomenų šaltinį, o ne vien būti paprastu vartotoju. Projekte dalyvavo jaunimas iš Lenkijos, Graikijos, Rumunijos ir Lietuvos.
 
Pradėjome nuo pažintinių žaidimų. Dalyviai žaidė ,,Speed cafe” , kad daugiau sužinotų apie skirtingas kultūras, patirtį, papročius, tradicijas ir, svarbiausia, susidraugautų. Visi dalyviai kurė vieni kitų pasus, kuriuose buvo nupiešta nuotrauka ir patinkantys dalykai. Ši patirtis ne tik sukuria gerą pradžią, bet ir skatina vaikus dalytis istorijomis apie save ir jaustis, kad jie yra jaukioje aplinkoje. Pažintis su kiekvienu dalyviu didina pasitikėjimą savimi, skatina pagarbą bei sukuria puikią ilgalaikių santykių pradžią.
 
Su dalyviais aptarėme projekto lūkesčius ir „Youtpass“. Youthpass – tai priemonė, skirta nustatyti ir dokumentuoti projektuose pasiektus mokymosi rezultatus. Šis pažymėjimas padeda dalyviams geriau pažinti savo kompetencijas ir jomis pasinaudoti ateityje. Šiuolaikiniame pasaulyje „Erasmus“ projektų patirtį labai vertina darbdaviai, žinodami, kad dalyviai lavino savo problemų sprendimo įgūdžius, lyderystę, gebėjimą prisitaikyti ir mokėjimą mokytis.  Na o sėkmingai mokymosi erdvei svarbiausia yra apmąstyti lūkesčius, baimes ir geriausius momentus, todėl kiekvienos dienos pabaigoje buvo skirta laiko grįžti pas savo šalies grupės vadovą ir sutelkti dėmesį į save, kad būtų užtikrintas asmeninis augimas.
 
Liepos 3 d.  prie dalyvių prisijungė du PhD inžinieriai. Simona Skėrė, kuri yra ne tik Šiaulių technikos centro sumaniosios inžinerijos būrelio mokytoja, bet ir įmonės NMF Metal, teikiančios kompleksines paslaugas klientams, pradedant žaliavomis ir baigiant galutiniu, lentynoms paruoštu gaminiu, produktų vystymo vadovė. Ir Paulius Skėrys, pardavimų ir projektų vadovas Metal production įmonėje, kuri specializuojasi teikdama individualius sprendimus klientams įvairiose pramonės šakose, įskaitant jūrų, akvakultūros, naftos ir dujų bei kitas. Veiklos metu pranešėjai kalbėjo apie inžinerijos reikšmę ir apie tai, kaip inžinieriai prisideda prie beveik kiekvienos pramonės šakos. Inžinieriai atlieka svarbų vaidmenį formuojant visuomenę ir jos ateitį, nes plečia taikomojo mokslo, techninių problemų, gamybos, medicinos ir daugelio kitų sričių ribas.
 
Kitomis projekto dienomis dalyviai buvo suskirstyti į grupes, kuriose  generavo idėjas. Mainų dalyviai susipažino su MOM metodinėmis kortelėmis ir dalyvavo STEAM makatone. Grupės sukūrė tikrus prototipus ir juos pristatė. Konceptualizuoti mintį ir per trumpą laiką paversti ją produktu yra pageidaujamas gebėjimas samdant žmogų.  Komandos nariai turėjo pastebėti vieni kitų stipriąsias puses ir drąsiai prisiimti atsakomybę, kad produktas būtų baigtas laiku. Toks darbo pasidalijimas labai dažnas daugelyje įmonių, kuriose inžinieriai, menininkai, skaitmeninių technologijų kūrėjai, dizaineriai, programuotojai ir kūrėjai susitinka kurti sprendimo. Dalyviai turėjo žinoti, kodėl sukūrė savo gaminį, ką jis daro ir kokią problemą sprendžia. Tai leido lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius ir kūno kalbą.
 
Jaunimo mainų dalyviai, apibendrindami projekto veiklas, tvirtino, jog daug sužinojo apie interneto žalą ir naudą, šios žinios leido jiems naujai pažvelgti į naudojamus įrenginius, suprato, kad koks svarbus yra laiko planavimas ir darbas komandoje, norint pasiekti realių pokyčių.
 

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras