„Cheminio sodo“ eksperimentas mobiliosos fotografijos būrelyje

Mobiliosios fotografijos būrelio mokiniai turėjo išskirtinę pamoką – merginos bandė nuotraukose užfiksuoti cheminius procesus. Ne kiekvienas fotografas pasirenka chemijos ar fizikos eksperimentų fiksavimą fotografijoje.

Vienas žymiausių fotografų šioje srityje yra Calebo Charlando. Šio menininko nuotraukos padeda tyrinėti daugelį fizikos ir chemijos aspektų ir jis visiškai nenaudoja „Photoshop“. Kurdamas nuostabius vaizdus, fotografas naudoja daug senosios mokyklos fotografavimo metodų, daug dėmesio skirdamas kompozicijai. Viena žymiausių jo nuotraukų yra „Helix with Matchsticks“ – DNR stiliaus dviguba spiralė, apimta liepsnos. Calebo tiki, kad jo nuotraukos padeda sužadinti prigimtinį smalsumą kiekviename žmoguje, nepriklausomai vaikas jis ar suaugęs žmogus. 

Mobiliosios fotografijos būrelio mokiniai atliko „Cheminio sodo“ eksperimentą. „Cheminio sodo“ reakcija jau seniai žinoma, pirmą kartą ją apibūdino 1646 m. Vokietijos chemikas Johanas Rudolfas Glauberis. Paprastai šis eksperimentas atliekamas pilant metalo druskų, tokių kaip vario sulfatas arba kobalto (II) chloridas, į vandeninį natrio silikato tirpalą. Į augalus panašios formos išauga per kelias minutes. Na o vėliau sekė fotografijos užduotis – užfiksuoti chemijos eksperimentą tamsoje.

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2024 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras