TechArt II dirbtuvės kartu su Benu Alejūnu

Atgal
TechArt II dirbtuvės kartu su Benu Alejūnu.
 
Šiaulių techninės kūrybos centras įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos projektą TechArt: meno technologijų pažinimo laboratorija II. Projektas siekia integruoti ir supinti tiksliuosius STEAM dalykus su menine raiška, technologija ir atskleisti kaip menininkai naudoja mokslą ir technologijas savo kūryboje.
 
Profesionalūs menininkai renginių ciklo metu supažindina moksleivius su savo kūrybiniais procesais ir parodo, kaip STEM dalykai atsiranda kūryboje arba kur kūryba pasireiškia STEM profesijose. Renginių metu vyksta praktinės dirbtuvės, kuriose dalyviai kuria meno objektus naudodami mokslo ir technologijų principus.
————-
Šiandien vyko kūrybinės dirbtuvės su Šiaulių Saulėtekio gimnazija. Mokiniai susipažino su švytuoklinio tapymo principais ir išbandė šią techniką tapant didelio formato paveikslus.
 
🎨Švytuoklinis tapymas yra technika, kurioje naudojamas svyruojantis daiktas, kad dažai būtų liejami sudėtingais raštais.
🎨Pirmuosius mokslinius eksperimentus su švytuoklėmis apie 1602 m. po Kristaus atliko garsus mokslininkas Galileo Galilėjus, kurio tyrimai padėjo pagrindą suprasti švytuoklės judėjimo principus.
🎨 Švytuoklė, kaip objektas, pakabintas ant taško, veikiamas sunkio jėgos, svyruoja reguliaria trajektorija. Šio judėjimo periodas priklauso nuo švytuoklės ilgio ir gravitacijos stiprumo, kaip aprašyta Galileo Galilėjaus tyrimuose.
🎨 Švyruoklės amplitudė ir dažų srauto greitis taip pat turi įtakos galutiniam raštui.
 
Tačiau nors šis tapymo būdas ir paremtas griežtais fizikos dėsniais, jis suteikia laisvės improvizacijai ir kūrybiniam eksperimentavimui.
Tapant švytuokle, menininkas turi valdyti įvairius kintamuosius: švytuoklės ilgį, dažų klampumą ir švytuoklės paleidimo kampą. Kiekvienas šių elementų prisideda prie galutinio kūrinio unikalumo, todėl kiekvienas tapymo procesas yra nepakartojamas. Menininkas, manipuliuodamas šiais veiksniais, gali sukurti įvairius raštus – nuo simetriškų geometrinių figūrų iki dinamiškų, beveik chaotiškų linijų ir formų.
 
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
 

Šiaulių techninės kūrybos centras,
biudžetinė įstaiga
Stoties g. 11, LT-77156, Šiauliai
Tel. (8-41) 523965
El. p.: rastine@siauliaitech.lt
Duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190539799


© 2025 Visos teisės saugomos. Šiaulių techninės kūrybos centras